Kalendarz

Informacje o wydarzeniu:

 • sob
  23
  Paź
  2021

  Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2021 w Małopolsce oraz Regaty o Puchar Kubusia Puchatka

  W dniu 6 października 2019 odbyły się pierwsze regaty o Puchar Kubusia Puchatka.

  W tym impreza odbyła się 25 października. 

  Impreza narciarska ma tradycje około 80 lat. Rowerowa ponad 20. Teraz rozpoczęliśmy nową tradycje. Żeglarski Puchatek na stałe zagości do kalendarza imprez w Krakowie.

  optimist_C 2020

  optimist_B 2020

  Laser 4_7 oraz radial 2020

   

  ARCHIWUM:

  WYNIKI - Regaty o Puchar Kubusia Puchatka 2019 - pobierz pobierz pdf

  PO SEZONIE ŻEGLARSKIM: Każdy sezon zaczyna się i się kończy. Ten sezon żeglarski był jednak inny. Zaczął się i skończył inaczej niż wszystkie dotychczasowe. Na pewno jednak nie możemy go uznać za stracony. A przecież tak nam się wszystkim wydawało, kiedy się zaczynał. Ciężko było myśleć pozytywnie, kiedy wszyscy byliśmy "zamknięci" i przerażeni pandemią. Potem przez cały czas, kiedy byliśmy na wyjazdach, zgrupowaniach, regatach pamiętaliśmy o wirusie, jednak każdy dzień sportu i rywalizacji, który łapaliśmy wydawał się nam przybliżać życie do normalności.

  W sumie udało się wystartować w 19 regatach, odbyć 14 zgrupowań wyjazdowych. Ilość dni szkoleń na naszej przystani została zwiększona o akcje Na Bagry z Neptunem, w której w sumie wzięło udział ponad 90 młodych żeglarzy. Byliśmy pięć razy nad morzem (2 x Górki Zachodnie, 2 x Puck oraz Gdynia), dwa razy w Tarnobrzegu, raz w Giżycku, w Poznaniu, Znamirowicach, Nysie, oraz Żywcu. Byliśmy nad Jeziorem Dzierżno i pięć razy ścigaliśmy się na Bagrach. Przeprowadziliśmy jak zawsze 10 dniowe zgrupowanie w Żywcu. Na sam koniec sezonu ponownie mieliśmy obawy się czy będziemy mogli spotkać się na ostatnich zajęciach i podsumować okres szkoleniowy oraz uroczyście opuścić banderę. Niestety nie wszyscy mogli pojawić się dzisiaj na przystani. Część osób zatrzymała w domu kwarantanna, ale medale za udział w sekcji w sezonie czekają (są na zdjęciu). Obecni za to musieli przestrzegać zasad, być w maseczkach oraz zachowywać duży reżim sanitarny.

  Podczas tych ostatnich zajęć udało się podsumować sezon regatami o Puchar Kubusia Puchatka dla najmłodszych i tradycyjnie Pucharem Burmistrza Nowego Targu dla starszych. Jak co roku pojawili się zawodnicy z KŻ Wiaterni Nowy Targ. Dziękujemy i liczymy na dalszą dobrą i miła współpracę. Wyniki regat na naszej wwww.lider.krakow.pl (w tej zakładce => kliknij wyniki)

  Dziękujemy całej kadrze za włożony wkład pracy w sezon.

  Grzesiek, Marek, Paweł oraz nasza młoda kadra Julka, Angelika, Jaromir plus ekipa laserowa, która bardzo pomogła w składzie Ala, Ola, Rafał oraz Bartek - dziękujemy!!!. Podczas Żywca wsparł nas Wojtek, a w Pucku Kaśka. Jednak na pewno na największe wyróżnienie zasługuje Kacper, który poświęcił swój czas podczas sezonu i włożył ogrom pracy zarówno w sekcje laserową jak i optimist. Dziękujemy!! W tym sezonie jak i poprzednim współpracowaliśmy z YC Beskid PTTK Nowy Sącz, czyli trenerem Tomkiem. Dziękujemy!!

  Jak zawsze dziękujemy wszystkim zawodnikom za pracę i trud włożony w starty i wyjazdy. Pamiętajcie, że nie udałoby się to bez Waszych Rodziców.

  Dziękujemy!! Wam Rodzice za wszelką pomoc, za ciasto na wyjazdy, za każdy uśmiech i zrozumienie!!!

  Teraz przed nami porządki na przystani, a za chwilę sezon zimowy na nartach. Jak się tylko uda to już za chwilę zaczynamy na lodowcu Pitztal. Wyjazd 5 listopada! A z żeglarstwem żegnamy się do wiosny. Już w kwietniu pierwsze treningi i regaty!!!