Kalendarz

Informacje o wydarzeniu:

 • pt.
  27
  sty
  2023

  FERIE ALPY - Włochy

  Zgrupowanie narciarskie 2022

  Alpy ferie 2021   15.01 – 22.01 Civetta - hotel  Savoia ***

  wyjazd w piątek 14.01 o godz. 22 z ul. Wilka Wyrwińskiego

  • zakwaterowanie, wyżywienie, (śniadania + obiadokolacje)
  • karnet 
  • treningi na tyczkach, analiza wideo,
  • dojazd komfortowym autobusem,
  • szkolenie i opieka instruktora PZN

  Oferta dla dorosłych w innych hotelach dostępna mailowo

  • Koszty:
  • do 16 lat 650 eur
  • powyżej 16 lat 750 eur

  Osoby dorosłe z poza klubu 780 eur.

  Przelewu należy dokonać do końca listopada.  NJN Travel: 44 1140 2004 0000 3702 7646 3099

  Tylko po ustaleniu w klubie wpłacamy do NJN Travel

  Wyjazd w piątek o godz. 22.00 zbiórka przy ul. Wilka Wyrwińskiego.

  Prosimy o spakowanie na drogę kanapek na śniadanie. Pobyt rozpoczynamy obiadokolacją.

  Prosimy o rozważne pakowanie. ilość rzeczy należy spakować bez zbędnego nadmiaru. Każde dziecko powinno móc przenieść swój bagaż. Narty muszą być połączone rzepami lub spakowane do pokrowca.

  Powrót planowany na sobotę. Godzina przedpołudniowa. Kontakt do autobusu oraz podczas pobytu:

  +48 8888 55 300

  Hotel młodzieżowy - zobacz PDF

  Hotel dorosły  ****- zobacz PDF

  Hotel dorosły *** + - zobacz PDF

  28.12.2021

  Szanowni Państwo,

  przesyłamy szczegóły dotyczące wyjazdu na narty do Włoch w terminie 14.01-22.01.2022. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem, w razie pytań prosimy o kontakt.

   

  Informacje „covid’owe”

  Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) od 16 grudnia 2021 r. mają obowiązek:

  W PRZYPADKU OSÓB ZASZCZEPIONYCH LUB OZDROWIEŃCÓW

  1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazioneORAZ 

  2) przedstawienia certyfikatu unijnego w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass, paszport covidowy) zaświadczającego o:

  • ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE LUB
  • przebytej chorobie COVID-19 (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) ORAZ​​​​​

  3)  przedstawienia negatywnego wyniku testu wymazowego, wykonanego w ciagu 24 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch w przypadku testu antygenowego albo 48 godzin w przypadku testu molekularnego - jest to warunek konieczny do przekraczenia granicy włoskiej.

  Wszystkie dzieci, które ukończyły 6. rok życia przed przekroczeniem granicy włoskiej muszą wykonać test antygenowy (ważny 24 godziny) albo molekularny PCR (ważny 48 godzin).

  Ponadto należy pamiętać, że:

  • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i podróżuje z zaszczepionym rodzicem jest zwolnione z kwarantanny.
  • Niezaszczepione dziecko, które ukończyło 6 rok życia i nie podróżuje z zaszczepionym rodzicem musi odbyć 5 dniową kwarantannę.

  Od 6 grudnia 2021 r. na terenie całych Włoch obowiązują dodatkowe obostrzenia:

  • Dostęp do: konsumpcji wewnątrz lokali gastronomicznych, pokazów o charakterze artystycznym, kulturalnym i rozrywkowym, uczestnictwa w charakterze widza w wydarzeniach i zawodach sportowych, wszelkiego rodzaju zabaw i przyjęć, uroczystości i wydarzeń o charakterze publicznym - będą miały wyłącznie osoby posiadajace certyfikat unijny (tzw. paszport covidowy, super green pass)potwierdzający zaszczepienie co najmniej 1 dawką (co najmniej 14 dni wcześniej) lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)Certyfikaty wydane na podstawie testów nie będą akceptowane. 
  • Obowiązek posiadania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass) (potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką (co najmniej 14 dni wcześniej) /lub ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej)/lub negatywny wynik testu) został rozciagnięty na wszystkie osoby korzystające z transportu publicznego (również lokalnego) oraz hoteli i innych obiektów noclegowych.

   

  W PRZYPADKU POZOSTAŁYCH OSÓB (W TYM OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH) obowiązuje odbycie 5-dniowej obowiązkowej kwarantanny (plus dodatkowo testy).

   UWAGA!  Ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi 9 miesięcy (w Polsce jest to 12 miesięcy). Od 1 lutego 2022 r. będzie to 6 miesięcy. Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. Przyjęcie dawki przypominającej wydłuża ważność certyfikatu o kolejne 9 miesięcy.

   

  Nowy protokół dostępu do ośrodków narciarskich we Włoszech

   

  Zasady epidemiczne obowiązujące na terenie Włoch

  W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną rząd w Rzymie zdecydował się wprowadzić od 6 grudnia zaostrzone regulacje epidemiczne. Od tego dnia aż do 15 stycznia na terenie całych Włoch (także w strefie białej) obowiązywać będzie tzw. „super green pass” – wstęp do barów, restauracji, kin, teatrów czy siłowni będą mieli wyłącznie zaszczepieni i ozdrowieńcy. Jednocześnie wejdzie w życie obowiązek posiadania zwykłego green passu (zaszczepieni, ozdrowieńcy, osoby przetestowane), aby zameldować się w hotelu! Green pass trzeba będzie okazać również w pociągach i lokalnych środkach komunikacji publicznej. Jednocześnie jego ważność zostanie skrócona z 12 do 9 miesięcy. Podanie trzeciej dawki wydłuży ważność green passu.

  Zasłanianie ust i nosa

  Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa we wszystkich przestrzeniach zamkniętych (poza prywatnymi lokalami mieszkalnymi).  Z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnione są dzieci do lat 6. W strefie białej maski trzeba nosić tylko w miejscach zamkniętych (w tym środkach transportu publicznego) oraz na otwartym powietrzu, gdy nie będzie można zachować dystansu społecznego. W strefie żółtej, pomarańczowej i czerwonej obowiązek zasłaniania ust i nosa istnieje zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

   

  Zasłanianie ust i nosa podczas korzystania z ośrodka narciarskiego

  W kolejkach linowych, gondolach i wyciągach krzesełkowych z osłoną obowiązuje maseczka ochronna typu FFP2 od 6 roku życia (przepustowość wciągów zostaje zmniejszona do 80%).

   

  Dystans społeczny

  Należy zachowywać odległość 1 metra od osób nie mieszkających we wspólnym gospodarstwie domowym.

  Hotele

  Działalność hotelowa jest dozwolona pod warunkiem utrzymania dystansu 1 m w przestrzeniach wspólnych. Nie dotyczy to członków rodziny i osób współdzielących pokój. Hotele zostały zobowiązane do wdrożenia stosownych protokołów bezpieczeństwa. Od 6 grudnia do 15 stycznia hotele będą dostępne wyłącznie dla zaszczepionych, ozdrowieńców i osób  przetestowanych.

  Certyfikaty i testy

  Obecnie okazanie unijnego certyfikatu potwierdzającego szczepienie lub przechorowanie Covid-19, czy też negatywnego wyniku testu konieczne jest nie tylko przy wjeździe do Włoch. Dokumenty te trzeba przedstawić, aby być uprawnionym do:

  • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;
  • wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;
  • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;
  • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;
  • targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;
  • uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;
  • centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci
  • salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;
  • konkursów publicznych.

  Obowiązek okazania certyfikatu covidowego nie dotyczy dzieci do lat 12.

  COVID-19 – Zasady obowiązujące w ośrodkach narciarskich we Włoszech

  • wprowadzono obowiązek posiadania certyfikatu covidowego lub testu, aby skorzystać z kolei linowych – nie dotyczy dzieci poniżej 12. roku życia
  • certyfikat lub test potrzebny jest także by skorzystać z konsumpcji potraw i napojów w zamkniętych pomieszczeniach barów i restauracji, gdy siedzi się przy stoliku (od 6 grudnia wstęp do restauracji tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców),
  • ograniczona została przepustowość skibusów, wyciągów i kolei linowych o 20%
  • na wyciągach narciarskich, w gondolkach, stacjach kolei linowych i innych zamkniętych budynkach istnieje obowiązek zasłanianie ust i  nosa (maska FFP2)
  • zaleca się zakup karnetów narciarskich online
  • w kolejkach do wyciągów należy zachować odstępy minimum 1 metra

   

  UWAGA: od 01.01.2022 obowiązkowy kask narciarski dla osób do 18 roku życia oraz obowiązkowe ubezpieczenie od Odpowiedzialności Cywilnej  (mandat do 150 euro oraz możliwość utraty karnetu). Wprowadzono również zakaz jazdy pod wpływem alkoholu i środków odurzających, za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających grozi mandat od 250 do 1000 EURO. Na stokach ma obowiązywać podobny limit alkoholu jak na włoskich drogach – 0,5 promila.